Blog kulinarny – Jak to się zaczęło?

Dlaczego blog kulinarny?

Blog kulinarny powstał z myślą o stworzeniu takiej mojej internetowej książki kucharskiej, w której mogę zbierać wszystkie ulubione i warte zapisania przepisy. Zdarza mi się wrzucić coś bardziej wymagającego i z większą ilością kalorii, ale stawiam głównie na proste i zdrowe przepisy kulinarne – musi być lekko, łatwo i przyjemnie. Staram się, żeby przygotowywane dania nie tylko wspaniale smakowały, ale również cieszyły oko. Jeśli pragniesz zdrowo się odżywiać, a przy tym lubisz smacznie zjeść jednocześnie nie spędzając wielu godzin w kuchni to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

Jak to było z tym gotowaniem?

Uwielbiam dobrze zjeść, uwielbiam próbować nowych rzeczy i uwielbiam chodzić do restauracji. Dzięki temu wydaje mi się, że mam tam jakiś smak i zawsze potrafiłem coś ugotować. Cała przygoda z gotowaniem zaczęła się jednak w 2014 roku, kiedy to postanowiłem schudnąć. Z początku ograniczałem się jedynie do bardzo, ale to bardzo prostych dań na bazie ryżu, kasz, makaronów, mięsa i warzyw. Trwało to kilka miesięcy jednak z czasem znudziło mi się już jedzenie w kółko tego samego i zacząłem na poważnie interesować się gotowaniem, czytać przepisy i kombinować w kuchni.

Gotuję bo lubię!

Na dzień dzisiejszy śmiało mogę powiedzieć, że gotowanie stało się moją pasją. Jestem początkującym kucharzem i cały czas się uczę, ale sprawia mi to ogromną frajdę i przyjemność, dlatego blog kulinarny to świetny pomysł na dzielenie się przepisami i zdobywaną wiedzą.

Krótko o mnie:

Mam na imię Kamil i jestem z Wrocławia. Dzięki gotowaniu, siłowni i wytrwałości w dążeniu do celu udało mi się schudnąć ponad 30 kg. Na dzień dzisiejszy regularnie trenuję na siłowni, a zdrowe jedzenie pomaga mi w budowaniu wymarzonej sylwetki. Bardzo chciałbym rozwijać się kulinarnie, podróżować, próbować nowych rzeczy i potraw, a w przyszłości może poprowadzić swoją małą knajpkę.

Moje ulubione przepisy kulinarne:

1. Krewetki z makaronem

Krewetki z makaronem

2. Tajska zupa

Tajska zupa z kurczakiem

3. Fit tortilla

Fit tortilla