Dlaczego warto kolorować z dziećmi?

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to najlepszy sposób na budowanie więzi i poznawanie upodobań własnych pociech. Dzieci podczas zabaw z rodzicami otwierają się i opowiadają o swoich marzeniach, pragnieniach,...


Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to najlepszy sposób na budowanie więzi i poznawanie upodobań własnych pociech. Dzieci podczas zabaw z rodzicami otwierają się i opowiadają o swoich marzeniach, pragnieniach, lękach lub sytuacjach, które spotkały je w ciągu dnia. Jednym z pomysłów na wspólną zabawę z dziećmi jest kolorowanie. Dlaczego warto właśnie w ten sposób bawić się z kilkulatkami?

Kolorowanie to doskonały relaks dla dzieci i dorosłych

Kolorowanie to odprężająca, przyjemna forma spędzania czasu. Podczas rysowania kredkami, dobierania kolejnych barw i wypełniania konturów rozwija się kreatywność. Dorośli niwelują w ten sposób stres, a dzieci ćwiczą rękę, by zwiększyć swoją sprawność manualną. Darmowe kolorowanki do wydruku zapewniają sporo zabawy w każdym wieku. Dzięki nim można miło spędzić razem czas, nawet gdy pogoda nie dopisuje i nie można wybrać się na spacer lub plac zabaw. Podczas rysowania dzieci otwierają się przed dorosłymi i zadają wiele nurtujących je pytań. Daje to szansę na nawiązanie z kilkulatkami ważnych dialogów w celu wytłumaczenia różnych zjawisk społecznych i nie tylko.

Malowanki to rozrywka dla dzieci i dorosłych, na którą decydują się ludzie na całym świecie. Bohaterowie bajki w kolorowance zachęcają do sięgania po kredki najmłodszych. Wśród dziewczynek szczególną popularnością cieszą się obrazki z Krainy Lodu, takie jak wesoły bałwanek Olaf, Anna, Elsa oraz Kristof i renifer Sven.

Kolorowanki Kraina Lodu dla całej rodziny

Kolorowanki Kraina Lodu są lubiane przez dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz nieco starsze, choć po malowanki z bajki Frozen sięga równie chętnie wielu chłopców. Znane sceny śpiewane, obrazki z męskimi bohaterami bajki lub bałwanem Puszkiem sprawiają, że dzieci z radością poświęcają czas na pokolorowanie całego obrazka z pełną starannością i dokładnością.

Kraina Lodu to tylko jeden ze wzorów kolorowanek, po które może sięgać cała rodzina. Na dzieci i dorosłych czekają również obrazki do kolorowania z innych bajek. Popularnością cieszą się malowanki Lol Surprise, Barbie, Psi Patrol, Minecraft oraz Brawl Stars. W okresie świątecznym cała rodzina może natomiast sięgnąć po tematyczne kolorowanki na Boże Narodzenie lub Wielkanoc.

Dodatkowo rodzice i starsze dzieci mogą postawić na mandale, które posiadają wiele szczegółów. Zapewniana przez nie rozrywka pozwala w pełni oderwać się od stresującej codzienności i skupić umysł na pobudzaniu tych części mózgu, które zwykle są mało aktywne. Dzięki temu przyjemna, rodzinna zabawa pozytywnie wpłynie na samopoczucie emocjonalne.

Kategorie
Gościnne
No Comment

Leave a Reply

*

*

Oprogramowanie dla gastronomii
oprogramowanie dla gastronomii
Zamawiaj jedzenie online
zamawiaj jedzenie online

Podobne artykuły