Pyszne i eleganckie – desery w pucharkach

Słodycze nie należą do najzdrowszych składników diety. Od czasu do czasu jednak można ją lekko poluzować. Jaki smak miałoby życie bez słodkich przekąsek, prawda? Dlaczego lubimy jeść słodkie? Większość...

Słodycze nie należą do najzdrowszych składników diety. Od czasu do czasu jednak można ją lekko poluzować. Jaki smak miałoby życie bez słodkich przekąsek, prawda?

Dlaczego lubimy jeść słodkie?

Większość z nas nie kryje się z miłością do słodyczy. Trzeba powiedzieć, że jest to normalne i ma swoje korzenie w początkach ludzkości! Tak, to właśnie setki tysięcy lat temu wykształcił się mechanizm nagradzania organizmu endorfinami po spożyciu słodkiego pożywienia. Wszystko po to, aby zapewnić ludziom przetrwanie!

Obecnie już nie musimy polować, aby zdobyć niezbędny pokarm, a wszystkie niezbędne produkty spożywcze są na wyciągniecie ręki, w pobliskim sklepie czy dużym centrum handlowym. Mimo to mechanizm nagradzania hormonami szczęścia przetrwał aż do dziś. Z tego powodu jesteśmy uśmiechnięci, kiedy przed nami pojawia się tabliczka czekolady czy pucharek z przepysznym deserem.

Zatem jeśli mamy umiar (to ważne!) i nie cierpimy na choroby wywołane cukrzycą, możemy bez wyrzutów sumienia raz na jakiś czas skosztować czegoś słodkiego.

Cztery wyjątkowe przepisy na atrakcyjne desery w pucharkach

W przypadku, gdy prócz walorów smakowych, cenisz sobie również estetyczny, atrakcyjny wygląd, musisz koniecznie sprawdzić nasze cztery wyjątkowo piękne, deserowe propozycje! Oto one:

Trudno wybrać tylko jeden z nich, prawda? Nie zachęcamy do zjedzenia ich wszystkich na raz, jednakże propozycja testowania kolejnych przepisów co tydzień brzmi już całkiem rozsądnie, nieprawdaż? Życzymy Wam smacznego!

Kategorie
Przepisy na desery
Oprogramowanie dla gastronomii
oprogramowanie dla gastronomii
Zamawiaj jedzenie online
zamawiaj jedzenie online

Podobne artykuły